sth

Hra Zaklínač je trilógiou z poľského vývojarského štúdia CD Projekt RED, pričom sa nedá vylúčiť že v prípade úspechu bude dielov viac ako tri. V roku 2008 vyšla hra Zaklínač 1, v roku 2011  hra Zaklínač 2 s podtitulom Vrahovia Kráľov. Momentálne sa (neoficiálna informácia) začalo pracovať na hre Zaklínač 3, bližšie informácie k dispozícii nie sú.

Hra Zaklínač je založená na úspešných poviedkách a knihách poľského spisovateľa Andrzeja Sapkowského a jej hlavným hrdinom je zaklínač Geralt- profesionálny zabijak príšer (kikimory, wyverny, vampíry, vlkodlaci a pod.), ktoré zostali žiť vo svete po konjukcii sfér. Ako každý zaklínač, aj Geralt prešiel v mladosti tvrdým výcvikom v boji s mečom a sériou mutácií zvanou skúška jedov, ktorá mu zmenila zreničky a dala mu nadľudské reflexy. Zaklínači používajú dva meče- oceľový (na ľudí) a strieborný (na príšery). 

Príbeh hier sa časovo odohráva v období po udalostiach ktoré sa stali v knihách. V hre Zaklínač 1 sa Geralt ocitne v lese pri Kaer Morhen, hradisku zaklínačov. Geralta, ktorý stratil pamät, prenasleduje Divoký Hon. Geralt pred ním uteká až kým vyčerpaním neodpadne. Náhodou ho nájde zaklínač Eskel, ktorý ho dovezie na hradisko. Tu sa začína hra Zaklínač 1 a je to aj začiatok návratu do sveta, ktorý sa delí na spolok Severných kráľovstiev, na ktorých čele stoja intrigánski králi a južného impéria Nilfgaard, ktorému vládne cisár Emhyr Var Emreis. Do sveta týchto intríg a vojen medzi Nilfgaardom a Severskými kráľovstvami je náš hlavný hrdina, zaklínač Geralt, zatiahnutý a stáva sa znova raz nebezpečným no hlavne nevedomým hybateľom veľkých udalostí. Do intríg severských kráľov zasiahla tajná organizácia Salamanda. Nikto nevie kto za ňou stojí, koho príkazy vykonáva a ani prečo. Geralt začína pátrať a čím viac toho zisťuje, tým viac odhaľuje ďalekosiahlosť udalostí ktoré sa dejú. Chcete vedieť ako to skončí? Kúpte si ešte dnes hru Zaklínač 1. 

 

V hre Zaklínač 2: Vrahovia kráľov sa vraciame do sveta po udalostiach z hry Zaklínač 1. Geralt sa ocitá pri obliehaní zámku barónky La Vallete. Pri útoku na zámok zomrie mocný severský monarcha a podozrivým z jeho vraždy je práve Geralt. Ako sa postupne príbeh hry vyvíja, tak sa Geralt dozvedá kto a prečo severských monarchov zabíja a rovnako tak sa Geralt znova zapletie do udalostí, ktoré zmenia tvár sveta. Podarí sa Geraltovi očistiť svoje meno? Prežijú všetci jeho priatelia, alebo v Geraltových krokoch kráča smrť- pre jeho nepriateľov i priateľov? Ak chcete vedieť viac, kúpte si ešte dnes hru Zaklínač 2: Vrahovia Kráľov. 

Kategórie: Zaklínač 2

Pridať komentár

Prihláste sa aby ste mohli pridať komentár.