sth

Magister je prefíkaný zabiják, ktorý bol, spolu s tajomným mágom Azarom Javedom, jedna z vedúcich osôb Salamandri pri útoku na Kaer Morhen. Magistrovým znakom je vysoko sofistikovyný výber slov v ialógoch a duchaplné komentáre. Nenávidí zaklínačov a označuje ich za patetické pozostatky minulosti, spútané svojimi sentimentálnymi a romantickými predstavami. Prečo sa ale pridal k Salamandre zostáva naďalej záhadou.Ešte väčšou záhadou ale je to, prečo si zvolil hrať vždy toho druhého. Či to bolo dobrovoľne, alebo kvôli vydieraniu, to nik nevie. Ale očividne nebol až taký nadšený svojím výberom, pretože on a Azar Javed nemali úplne rovnaký názor na všetko. To ale nevylučuje, že nemal úžastnú radosť so zabíjania nevinných pozorovateľov a vyhladiť každého, ak sa na to cítil. Vyzeralo, že mal trochu problém so zvládaním sily.

!!! Pozor spoiler !!!

Keď sa Geralt nájde nešťastne uväznený na začiatku druhej kapitoly, vyzerá to tak, že Magister je jeden z jeho spoluväzňov, no nie na dlho. Magister je vykúpený z väzenia neznámym mužom, necháva Geralta lámať si hlavu, ale nie bez vtipných pripomienok, presne ako to robia zlý chlapci. Ich druhé stretnutie prichádza na konci druhej kapitoly, kde sa musí Geralt znovu postaviť jemu a aj Azarovi Javedovi. Ich tretie stretnutie je ich posledným. Je to Magistrove predposledné stretnutie s niekym, alebo s niečim. Posledné rande si dal s hladnou kikimoriou kráľovnou.

Denník o ňom hovorí toto :

Jedným z veliteľov útoku na Kaer Morhen bol človek, ktorý vyzerá na  nájomného vraha. Druhým bol mág.

Ukázalo sa, že prepad Kaer Morhen nebol prvým veľkým činom Magistra. Zo zatykača som sa dozvedel, že ho stíha aj zákon.

Na vlastné oči som videl, ako Magistra pustili z väzenia. Cynicky sa vysmieval a ukázal mi aká silná organizácia je Salamandra.

Magister je mŕtvy. Jeho porážka nebola jednoduchá, ale naplnila ma uspokojením.

Kategórie: Zaklínač

Pridať komentár

Prihláste sa aby ste mohli pridať komentár.