sth

Život čarodejníka Dethmolda z Ban Ardu sa po prevrate v Thanedde drasticky zmenil. Počas rebélie prišiel o brata, ktorého zasiahol šíp Scoia’tael a neexistuje snáď také slovo, ktoré by popísalu hĺbku Dethmoldovho hnevu a nenávisti. Každopádne, čarodejník do zabudnutia neupadol. Za bratom smútil len tak dlho kým si nenapísal zoznam vinníkov za jeho smrť. Následne zanechal službu pre kráľa Esterada z Koviru  a našiel si omnoho lepšieho patróna s väčšími prostriedkami a predpokladmi pomôcť splniť jeho ciele- Henselta, kráľa Kaedwenu. 

Čo je Dethmoldovým cieľom? Chce vidieť všetky komandá Scoia´tael visieť na stromoch, nakoľko ich považuje iba za obyčajných zlodejov a vrahov. Rovnako tak prahne po smrti všetkých čarodejníkov ktorí zradili a pridali sa na stranu Nilfgaardu- a všetci, bez ohľadu na to či sú alebo nie sú vinní, musia zaplatiť za smrť jeho brata. 

Služba Henseltovi, mocnému a agresívnemu monarhovi Severu, sa Dethmoldovi páči. Kráľ je rovnako potešený a verí svojmu novému radcovi ako nikomu inému. Od čias Thaneddu vidí čarodejník konšpiranta a zradcu v každom a všade a má veľký talent vysporiadať sa s ňou- ďalšia užitočná vlastnosť pre kráľa Henselta. Henselt podporuje Dethmoldove ambície a drží si ho neustále vedľa seba- a to je veľmi dobré, lebo čoskoro sa obaja stretnú so slávnym Bielym Vlkom. Nájde zaklínač s čarodejníkom spoločnú reč, alebo sa z nich stanú nepriatelia na život a na smrť? Prvý krok je Geraltov.   

Kategórie: Zaklínač 2

Pridať komentár

Prihláste sa aby ste mohli pridať komentár.