sth

Alchýmia je v hre veľmi dôležitá. Zatiaľ čo v knihách sa postupne stretávate s pomalou absenciou elixírov v Geraltovom živote, v hre ste na nich závislí (hlavne na ťažkej úrovni a silných protivníkoch).

Alchýmia sa delí na:

Elixíry – asi najpoužívanejšia zložka alchýmie v hre. Elixíry dajú Zaklínačovi rôzne schopnosti (zrýchlená regenerácia života, videnie v tme..), prípadne potlačia účinky otravy od protivníkov. Špeciálnou skupinou sú mutagénne elixíry, po vypití ktorých dostanete vylepšenie špeciálnej vlastnosti (elixír z kikimory atď.)
Na prípravu elixíru potrebujete:
-Recept na daný elixír
-Alkohol (kvalita alkoholu záleží od počtu zložiek v recepte)
-Ingrediencie (podľa receptu)
-vstúpiť do meditačného módu

Oleje - veľme užitočná súčasť alchýmie v hre. Znalosť výroby olejov vám dovolí vyrábať všakovaké náteri na váš meč- a nehovoríme tu o náteroch proti korózii, tieto “náteri” vášmu meču zvýšia poškodenie proti určitej skupine nepriateľov.
Na prípravu olejov potrebujete:
-Recept na daný olej
-Tuk (najlepšie zvierací,ale akceptujeme aj tuk z trpaslíkov! :o )
-Ingrediencie (nie, bohužial pečený hmyz sa nepovažuje za ingredienciu :( )
-Vstúpiť do meditačného režimu

Petardy - áno, je to tak! Aj Zaklínači si vedia užiť Nový rok a treba dodať, že ich petardy majú tie správne rany! Verte mi, dostať sa do blízkosti nejakej keď práve vybuchuje nie je sranda, môže vás nepekne oslepiť, vystrašiť, ohlušiť a v tých horších prípadoch aj zahlušiť. Nebezpečnosť týchto petárd dokazuje aj priam historická veta Engusa III. “Kde mám ruku?”. Kiež by mu niekto najprv vysvetlil že petardu musí hodiť…
Na prípravu petárd potrebuje:
-Recept na danú petardu
-Prach (Šémek ma vždy nejaký pri sebe)
-Ingrediencie
-Vstúpiť do meditačného režimu

Recepty:

Tak, ak ste si práve otvorili kuchársku knižku Varíme s Novotným, musím vás sklamať. Tieto recepty tam samozrejme nenájdete (to by bolo príliš jednoduché, nie?). Všetky recepty na tie chutné elixíry lásky, oleje proti korózii a petardy na oslavu, to všetko budete nachádzať v hre postupne.
Tu sú spôdoby ako ziskať recepty:
1.Niektoré dostanete vrámci úloh
2. Iné recepty nájdete v knihách, ktoré si môžete v hre kúpiť od obchodníkov
3. Zopár receptov získate aj rozhovorom s postavami.
Predpokladajme, že máme nejaký ten recept na elixír, ale elixír sa nám v ponuke na výrobu nezobrazuje. V takomto prípade choďte do inventára a knihu si prečítajte (tak sa recept naučíte). Jednoduché, že? :)

Substancie:

Práve ste vypili elixír proti upírom a dostali ste bonus regenrácie života? Blahoželám, zrejme ste šťastne namiešali elixír zo zložiek, ktoré vŠetky do jednej obsahovali rovnakú “vedľajšiu” ingredienciu. V hre nájdete mnoho ingrediencií ktoré majú aj nejakú tú ingredienciu naviac. Tieto ingrediencie sa nazývajú Albedo, Nigredo a Rubedo. Tým, že použijeme pre výrobu elixíru ingrediencie, ktoré všetky obsahuju ROVNAKÚ postrannú ingredienciu, získame substanciu. Pekná definícia, že?

Substances_Small_AlbedoSubstancia Albedo –zníži toxicitu u ďalšieho elixíru a rovnako zníči aj toxicitu elixíru v ktorom sa nachádza.
-

Substances_Small_NigredoSubstancia Nigredo – ak sa nachádza v elixíre ktorý vypijete i táto substancia, Geralt získa schopnosti Chucka Norrisa- jeho zásahy (takmer vždy) neminú cieľ

Substances_Small_RubedoSubstancia Rubedo – stúpajú vaše životy veľmi pomaly? S touto substanciou to bude už len minulosťou! Odporúča 11 z 10 lekárov

Pozor! Ak chcete nachádzať a získavať tieto zvláštne bylinné prísady, musíte sa najprv naučiť bylinkárskemu umeniu a rastlinopisu. To sa dozviete z kníh nazvané herbáre.

Ako vyrobiť elixír bez receptu a negatívne účinky elixírov:

Na eperimentoch stojí ľudstvo. Kde by bolo ľudstvo, ak by sa nenašiel jeden odvážlivec ktorý vyrobil prvé koleso? A inak to nie je ani v hre. Neviete sa pohnúť ďalej, narazili ste na príliš silného nepriateľa a vy stále máte pocit, že existuje elixír ktorý by vám pomohol ale vy nemáte recept…tak prečo niečo neskúsiť? Je to jednoduché, zapneme sa do medytačného módu a ide sa variť. Pre základ použijeme alkohol, prach či tuk. Ingrediencie pridávame podľa chuti! Vyrobili sme elixír a čo s ním teraz. No prvá vec, hru si pred vypitím tohto lahodného nápoja uložíme. Prečo? Lebo z lahodného nápoja sa môže vykluť dryák, ktorý vás otravou zabije. Jedna vec je teda elixír urobiť, druhá zistiť čo sme to urobili. Ozaj len na vlastné riziko.
Čo sa vedlajších účinkov týka, s každým vypitým elixírom vám stúpa toxicita. Čím vyššia toxicita, tým viac sa Geralt bude cítiť ako keby vypil celý bazén energetického nápoja. Začne vidieť červené bodky, búšenie srdca, zahmlenie mysľe…a nakoniec infarkt. Skúste ho teda nepredávkovať elixírmy. Toxicita sa dá tiež znížiť okamžite na nulu vypitím elixíru Biely Med, ale zrušia sa tým aj priaznivé účinky elixíru.

Kategórie: Zaklínač

Pridať komentár

Prihláste sa aby ste mohli pridať komentár.